Rynek dokumentów kolekcjonerskich w tym roku jest bardzo dynamiczny. Nie ma się co dziwić - to fascynujące i unikalne gadżety, które potrafią zaimponować szczegółowością wykonania i podobieństwem do oryginałów. Warto jednak mieć na uwadze, że nie wszystkie firmy na rynku oferują produkty dobrej jakości. Jak więc rozpoznać naprawdę najwyższej jakości dokument kolekcjonerski?
Podstawową i bardzo fundamentalną cechą wysokiej jakości dokumentów kolekcjonerskich jest materiał, z którego zostały zrobione. Poliwęglan generuje unikalny, metaliczny dźwięk, którego nie zauważymy w przypadku kiepskich dokumentów wykonanych z PCV. Dobry dokument kolekcjonerski musi mieć: Wykonanie z poliwęglanu (a nie z taniego PCV).
Ta metoda powoduje, że dane są składnikiem struktury dokumentu, a nie tylko drukiem na jego powierzchni. Różnica w koszcie jest znaczna, więc nic zadziwiającego, że różnica w cenie też jest znaczna.
kolekcjonerski dowód osobisty
Jak przesuniecie palcem po wierzchu dokumentu - jeżeli wyczuwasz delikatne nierówności w miejscach gdzie są dane, to najprawdopodobniej mamy do czynienia z grawerowaniem laserowym. Dobry dokument kolekcjonerski powinien mieć: Grawerowanie laserowe danych. Autentyczne dokumenty identyfikacyjne zawierają elementy zauważalne jedynie w promieniowaniu ultrafioletowym. Żeby sprawdzić obecność nadruku UV, konieczna będzie specjalna lampka ultrafioletowa (tzw. "black light").
Następna znacząca kwestia! Czasem te cyfrowe rzeczy zawierają możliwości których nie mają oryginały. Te detale nie tylko zwiększają jakość dokumentu kolekcjonerskiego, ale również świadczą o nowoczesnej technologii użytej do jego wytworzenia. Dobrej jakości dokumenty kolekcjonerskie mają nadruk UV zrobiony z starannością o szczegóły, z utrzymaniem właściwych kolorów i wzorów kompatybilnych z oryginałem. Te profesjonalne zabezpieczenia są charakterystyką typową topowych dokumentów kolekcjonerskich i trudno je podrobić przy zastosowaniu słabych metod wytwarzania. W najlepszych dokumentach kolekcjonerskich reprodukcja kolorów ma wynosić prawie 100% zgodności z pierwowzorem. Jak zauważono w analizie firm oferujących dokumenty kolekcjonerskie, niektóre produkty wyglądają na "wyblakłe" - to znak ostrzegawczy wskazujący na niską poziom produkcji.
W dobrej jakości dokumentach kolekcjonerskich element ten powinien wywoływać wrażenie 3D i zmieniać się optycznie przy przesuwaniu dokumentem. Mega ciekawa rzecz i trudna do skopiowania! Wszystkie elementy - od tworzywa podstawowego, przez grawerowanie, po zabezpieczenia wizualne - muszą ze sobą współgrać i tworzyć spójną jedność. Duży asortyment oferowanych opcji potrzebuje od klienta sporej wiedzy na temat standardu wytworzenia. Dokumenty kolekcjonerskie wysokiej jakości posiadają właściwą ciężar i szerokość, zbliżoną do oryginałów.
Topowe firmy proponują przesłanie zdjęć wyprodukowanego dokumentu przed przesyłką. Warto poczekać dobę dodatkowo, ale dostać fotografie finalnego dokumentu, zanim zostanie przesłany. Kupuj TYLKO od oferentów, jacy dają ci możliwość obejrzenia dokumentu przed dostawą! Warto zakupić jeden, ale porządny dokument, aniżeli parę słabej jakości.